فضاپیمای استارشیپ

به گفته دانشمندان ، و طبق گفته های اسپیس ، ایلان ماسک ، بنیانگذار و مدیرعامل SpaceX ، قبلاً قصد داشت که یک مأموریت رباتیک را در سال 2022 به مریخ بفرستد ، و سپس یک مأموریت سرنشین دار را برای سال 2024 برنامه ریزی کرد. اما در 16 اکتبر سال جاری (25 اکتبر) در کنوانسیون بین المللی انجمن مریخ ، وی زمانبندی را به تعویق انداخت و گفت که فکر می کند فضاپیمای نسل بعدی SpaceX ، به نام Starship ، در سال 2023 و در سال 2024 آماده است.

در هنگام پرتاب در سال 2024 ، ماسک گفت که او فکر می کند آنها فرصتی برای جنگیدن دارند ، اما برای این کار ، تیم او در SpaceX باید سریعتر حرکت کند. وی در مورد توسعه فضاپیمای Starship که قرار است ده ها نفر را به سفر به مریخ ببرد ، گفت: “احتمالاً در این مسیر چند فضاپیما را از دست خواهیم داد.”

تاکنون نمونه های نمونه اولیه پروازهای کوتاه مدت و کم پرواز را از مرکز آزمایش SpaceX در تگزاس تجربه کرده اند. ماسک می خواهد نمونه های اولیه برای اولین بار در سال 2021 به دور زمین بچرخند. او همچنین فکر می کند که این شرکت باید یک نسخه آزمایشی برای سوخت گیری مجدد در مدار در سال 2022 آماده کند و سپس یک سفر چند روزه به ماه انجام دهد.

ماسک هنگام تماس با رئیس انجمن مریخ ، رابرت زبرین ، گفت که هنوز هیچ تصمیمی قطعی نشده است: “اینها فقط حدسها هستند.” وی در پاسخ به این س whoال که چه کسی می خواهد برای اولین بار با SpaceX به مریخ برود ، گفت که ایجاد یک شهر در مریخ زمانی پایدار خواهد بود که یک میلیون نفر هم آن را بخواهند و هم بتوانند از پس سفر به سیاره سرخ برآیند. به عبارت دیگر ، مریخی های اول احتمالاً ثروتمندترین افراد روی زمین خواهند بود.

هنگامی که آنها به آنجا رسیدند ، اولین کار ایجاد کارخانه پیشرانه است. ماسک همچنین در مورد ارسال ربات به سطح مریخ صحبت کرده است ، بنابراین افرادی که نمی توانند به مریخ بروند می توانند از راه دور با سیاره چهارم از خورشید ارتباط برقرار کنند.

ماسک همچنین در مورد احتمال ارسال سفینه دیگر به ونوس صحبت کرد. وی همچنین احتمال بازدید از سیارکهای بزرگ ، قمرهای مشتری و شاید حتی کمربند کوئیپر و مکانهای فراتر از منظومه شمسی را رد نکرد.

درباره ی bnbn

مطلب پیشنهادی

جستجوی حیات در مریخ

محققان بر این باورند که موجودات میکروسکوپی زمانی در مریخ وجود داشته اند و قرار …